Samoregulační kabely

 

Výhody samoregulačního systému podlahového topení.

1. Bezpečnost a spolehlivost

Zamezuje přehřívání.
Vysoká kvalita a dlouhá životnost.

Nevyžaduje údržbu.

 

2. Snadná instalace

Délku kabelu je možné jednoduše upravit a pružně tak reagovat na měnící se podmínky v průběhu montáže. Kabel je možno instalovat přímo na existující podklad podlahy.

 

3. Energetická účinnost

Topný kabel je schopen se okamžitě adaptovat toplotě v místnosti, přizpůsobit svůj topný výkon a tím snížit spotřebu energie na skutečně nezbytné minimum.

Co znamená samoregulace?

V šedesátých letech vyvinul Raychem, jako první výrobce na světě, samoregulační topné kabely. Tyto kabely automaticky přizpůsobují svůj topný výkon, a tím kompenzují teplotní změny.

 

Vnější plášť, opletení a vnitřní plášť poskytují ochranu proti mechanickým, chemickým a elektrickým vlivům…ale vlastní kouzlo se ukrývá ve vodivém jádru. Vodivé jádro je tvořeno polymerem a dvěma paralelními vodiči.

 

Když okolní teplota klesne 1, jádro se mikroskopicky smrští a počet elektrických cest v jádře se zvýší. Tím vzniká více tepla. Naopak, pokud okolní teplota stoupne 2, jádro se vlivem tepla roztáhne a množství elektrických cest se sníží. Vzniká méně tepla. Samoregulační topný kabel přizpůsobuje topný výkon po celé své délce.

 

Díky tomu je maximálně využitelným, bezpečným, spolehlivým a provozně nejlevnějším řešením pro mnoho aplikací.

 

Certifikované technologie: Tito výrobci dřevěných podlah osvědčují vhodnost použití Raychem topných systémů T2Red a T2Reflecta pro dřevěné parkety a laminátové podlahy.

 

Samoregulační topné systémy od společnosti Raychem prokázaly jedinečné vlastnosti při použití v kombinaci s dřevěnými a laminátovými podlahami. Raychem samoregulační topný systém naprosto vyhovuje z hlediska topného výkonu a křivky průběhu teplot. Každý z níže uvedených výrobců podlahových krytin systémy T2Red a T2Reflecta úspěšně testoval a doporučuje jejich použití.